Ашық сабақ.Түбір мен қосымша. 2 сынып

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Дені саудың-жаны сау.

Мектеп: « Пенжім орта мектебі» КММ
Күні: 24.01.2020ж Мұғалімнің аты-жөні:    Г.М.Рашева
Сынып: 2 «Ә» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы:   Түбір мен қосымша. Шынықсаң шымыр боласың.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары    2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату

2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау

 

Сабақ мақсаттары Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:  мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратты, мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтады.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:түбір сөздерге тиісті қосымшалар жалғайды,сұрақтарға жауап берді.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алды.

Бағалау  критерийлері -мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратты, мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтады.

Т-үбір сөздерге тиісті қосымшалар жалғайды,сұрақтарға жауап береді.

-білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады

Ойлау дағдыларының деңгейі Қолдану, білу, түсіну,талқылау
Тілдік мақсат    
Құндылықтарды дарыту  Салауаттылыққа, ұйымшылдыққа, көмек көрсетуге тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар  Дене шынықтыру,дүниетану
Бастапқы білім Қайталау тақырыптары екенін біледі..
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

Жағымды көңіл күй туғызу

1 минут

 

 

 

Үй тапсырмасын тексеру 5 минут

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

1 тапсырма

7 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 тапсырма

7 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Көркем жазу

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

3-тапсырма

6 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ тапсырмасы

3 минут

 

Сабақтың соңы

6 минут

ҰЖ  Ұйымдастыру кезеңі 

Бүгінгі көңіл күйіміз қалай?- Тамаша !  ( от шашу жасайды )

-Сабаққа деген ынтамыз қалай?-Керемет! (Басбармақтарын көрсетеді )

-Ынтамыз қалай ? – Ғажап !(шапалақ соғып  бармақ көрсету)

 «Алфавит» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау

Оқушылар әрқайсысы алфавиттің бір-бір әрпін алып, алдыңғы өткен  материалды өздеріне түскен әріпке сәйкес тақырыптардың ережесін немесе мысалын айтып шығады.  Мысалы: Т дыбысы түссе түбір туралы айтады немесе Қ дыбысы түссе қосымша туралы айтады.

 

Топтарға бөлу. Үш түрлі қыстық ойын түрін ұсыну ұсыну. Оқушылар  суретке байланысты топтарға бөлінеді.

1-топ: Хоккейшілер

2-топ: Мәнерлеп сырғанаушылар

3-топ: Шаңғышылар

І тапсырма Суретке қарап постер құрастырады.

Әр суреттің астында  сұрақтар берілген.

Мәнерлеп сырғанау дегеніміз не?

Қысқы ойын түрлеріне қатысқан қазақстандық қандай ойыншыларды білесің?

Қандай қыстық ойын ұнайды?

 

Дескриптор:

-сурет бойынша қыстық ойындарға байланысты постер құрастырады.

— сұрақтарға жауап береді.

ҚБ «Кубок»

Қосымша ақпарат.

Денис  Тен туралы мағлұмат беріп өту.

 

 «Қателескен мұғалім» әдісі

Шарты: Мұғалім мәтінді оқу барысында қате жібереді. Оқушылар тыңдап отырып, қателескен тұсты бірден тауып, дұрыстау керек. Мұғалім қате жіберетін болғандықтан, оқушылар асқан қызығушылықпен мәтінді қалт жібермей тыңдайды.

53-жаттығу. ҰЖ «Шынықсаң, шымыр боласың» өлеңін оқу. Қате оқыған жерді оқушыларға түзету. Мәнерлеп қайта оқыту.Өлеңнің тақырыбына қарап, мазмұнын айтады.Қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады.

Дескриптор  Білім алушы

-оқушылар қатені түзейді;

-мәнерлеп дұрыс оқиды;

-тақырыбына қарап мазмұнын айтады;

— қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады.

 

Сергіту сәті

Көркем жазу

56-жаттығу  Жаңылтпашты көшіріп жаз.

Қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырат.

Дескриптор  Білім алушы

-жаңылтпашты көшіріп жазады;

— қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады.

ҚБ: «Алтын қалам»

55-жаттығу. «Ойлан.Жұптас.Пікірлес»

Жұптық жұмыс

Сөзді дұрыс тауып, қосымшасын қосады.Саоралау тапсырмасы ретінде бір оқушы түбірін айтады, екінші оқушы қосымшасын қосып айтады.

ш ң ғ а ы          
 а                          қ й қ ы          
ә г й б е          
ж ы с р а          

 

Дескриптор:

-торкөздердің ішіндегі әріптерден сөз құрастырады;

-келесі торкөзге жазады;

-түбірін атайды;

-қосымша жалғап айтады.

ҚБ. «Медаль»

 

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындау

 

 

«Өзіңізді тексеріңіз» әдісі
Бұл мәлімет ШЫНДЫҚ па немесе ЖАЛҒАН ба?

ҚБ: «Жүрекше»

 

Кері байланыс  Сабақтың ұнаған,ұнамағанын бағалау.

 

 

Қимылмен көрсетеді

 

 

 

 

Қима әріптер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұмыс дәптері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кесте

 

 

 

 

 

Тапсырма

 

 

Сұрақтар

 

 

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Оқушылардың қорыту кезеңіндегі белсенділігін бағалаймын.

Кері байланыс арқылы оқушылардың әрқайсысына қолдау көрсетіледі.

Оқушылар рефлексиясының нәтижесі талданады.

Денсаулық және қауіпсіздік техника-сының сақталуы

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:.

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

 

 

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *