Сабақтың тақырыбы: Денелер.Заттар.Табиғат құбылыстары

Жақай Ғалия Әбдіманапқызы
Жамбыл облысы
Талас ауданы
Бостандық ауылы
«Алғабас» орта мектебі Бастауыш сынып мұғалімі

Сабақтың тақырыбы:
Денелер.Заттар.Табиғат құбылыстары

САБАҚ: Денелер.Заттар.Табиғат құбылыстары Мектеп: Алғабас орта мектебі КММ

Күні: Мұғалімнің есімі: Жақай Ғалия Әбдіманапқызы
СЫНЫП: 3 «Ә» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
Сабақ мақсаттары:
Табиғи және жасанды денелердің айырмашылығын білу.Денелерді бір-бірінен айыра білу.Табиғат құбылыстарын ажырату. Барлық оқушылар: оқиды , жазады,түсінеді

Оқушылардың басым бөлігі: сұрайды,сұрақ қояды

Кейбір оқушылар: жаттайды

Тілдік мақсат Оқушылар:Барлық оқушылар оқиды , жазады,түсінеді , сұрайды,сұрақ қояды , жаттайды
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Денелер.Заттар.Табиғат құбылыстары

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Тірі және өлі табиғи денелерді ажыратады.Табиғат құбылыстарын біледі.
Талқылауға арналған тармақтар:
Денелер.Заттар.Табиғат құбылыстары.
Сіз неліктен … екенін айта аласыз ба?
Тірі және өлі табиғат денелердің айырмашылығын ажырату

Жасанды заттарды анықтау

Жазылым бойынша ұсыныстар:
Қоршаған ортаның денелерден тұратындығы

Алдыңғы оқу Қандай денелерді,табиғат құбылыстарын білеміз?
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы

2 минут

5 минут

7 минут 1.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен сәлемдесу
Топқа бөлу
Сабаққа психологиялық дайындық
Шаттық шеңбарі
2.Үй тапсырмасын тексеру:
I топ II топ III топ
Уақыт өлшем Салмақ өлшем Ұзындық өлшем
бірліктері бірлікткрі бірліктері
60 мин- сағ. 1 кг- гр 100см- м
24сағ.- тул. 1т — кг 2м- см
1жыл- ай 1000 гр- т 1км — м
12 ай — күн 100 кг — т 10 см — мм
3.Жаңа сабақ:
Топқа қандай сөздер арқылы бөліндік? (оқушы жауабы)
Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Денелер.Заттар.Табиғат құбылыстары.
Адамды қоршаған ортнаы денелер деп атаймыз.
Денелер

Табиғат құбылыстары
Параққа жажылған сөздер(Денелер.Заттар.
Табиғат құбылыстары)

Өлшем бірліктер жазылған қима қағаздар
Ортасы

10 минут

1 минут

5 минут

1. «Ішіне сыртына » Топтық жұмыс.
I топ Тірі табиғи денелер және табиғат құбылыстары (қыс)
II топ Өлі табиғи денелер және табиғат құбылыстары (күз)
III топ Жасанды табиғи денелер және табиғат құбылыстары (көктем)
берілген суреттер бойынша жапсырмалап, әңгімелеу ұсынылады.Әр топ өз жұмысын қорғайды.
Топтар бір-бірінің жұмысын «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалайды
2.Сергіту сәті.
3. Жеке жұмыс. Семантикалық карта
Атаулар Тірі табиғи дене Өлі табиғи дене Жасанды денелер Табиғат құбылыстары
Аң +
Бұлт +
Доп +
Адам +
Найзағай +
Кітап +
Тұман +

Әр топ бір-бірінің жұмысын тексеріп «Бармақ» әдісі бойынша бағалайды

Суреттер топтамасы.
АКТ

Бағдаршам түстері

АКТ ,кесте

Аяқталуы

5минут

3 минут

4. Кері байланыс: «Смайликтер жапсырмалау»

Бағалау:
Үйге тапсырма: Мәтінді оқып сұраққа жауап беру

Смайликтер
Қосымша ақпарат
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау — Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

• Ойталқы
• Кері байланыс • құрал –жабдықты дұрыс қолдану
Рефлексия
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды м
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралыменің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

!

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.