Бөлім: Сәулет
Сабақтың тақырыбы: Тонна. Грамм |
Мұғалімнің аты-жөні: Бекмагамбетова Гулшара Сабыржановна
Күні: 03.12.2019 ж. |
СЫНЫП: 3 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
3.1.3.3 шамалар мәндеріне (мм, см, дм, м/ г, кг, ц, т ) салыстыру және амалдар орындау. |
Сабақ мақсаттар:
|
· Шамалар мәндерін біледі;
· Шамалар мәндерін салыстырып және амалдар орындайды.
· Шамаларды мәндеріне салыстыру және амалдар есептерін құрастырады. |
Бағалау критерийі: |
-шамалар мәндерін біледі.
-Шамалар мәндерін салыстып,амалдар орындай алады.
— Шамаларды мәндеріне салыстыру және амалдар есептерін құрастыра алады |
Құндылықтар |
Топпен жұмыс барысында бір-бірін сыйлауға, тыңдауға үйрету |
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, дүниетану, АКТ |
Сабақтың жоспары |
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
Басталуы
10 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
—Көңіл күйлерің қалай?
– Керемет! (Қолдарын көтереді)
– Сабаққа дайындықтарың қалай?
– Тамаша! (Қолдарын шапалақтайды)
– Ендеше сабағымызды бастайық!
– О-о-о! (Бас бармақтарын көрсетеді)
-Үй тапсырмасын тексеру. «Миға шабуыл» әдісі.
Оқушылардың алдарына таразылардың суреттері беріледі.
Слайдта массаның өлшем бірліктері, таразылардың түрлері көрсетіледі. Оқушылар суреттердің аттарын атайды. Таразыны қай кезде қолданылатынын айтады.
Олай болса бігінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болуы мүмкін?
-оқушылар салмақтың,немесе массаның өлшем бірліктерін білетін боламыз.
-Бүгінгі сабағымызда тақырыбы: 3.1.3.3 шамалар мәндеріне (мм, см, дм, м/ г, кг, ц, т ) салыстыру және амалдар орындау.Сабақтың
мақсаты мен жетістік критерийі таныстырылады.
«Масса бірліктері» түсіндірмені «Bilimbook» тан видео көрсетіледі. |
Слайд
Электронды оқулық |
Ортасы
25 минут
|
Жаңа білім
Жұптық жұмыс «Ойлан. Бірік. Бөліс.»
№1. Әр түрлі шамалармен берілген массаларды өсу ретімен;
кему ретімен орналастырады.
Өсу ретімен: 200 г, 8 кг, 20 кг, 2 ц, 800 кг, 2 т.
Кему ретімен: 2 т, 800 кг, 2 ц, 20 кг, 8 кг, 200 г.
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
Шамалар мәндерін біледі. |
Шамаларды ажыратады. |
Шамалар мәндерін өсу ретімен орналастырады. |
Шамаларды ажыратады |
Шамалар мәндерін кему ретімен орналастырады. |
ҚБ «Екі жұлдыз» оқушылар бір-бірін бағалайды.
Сергіту сәті
№2 Шамаларды салыстыр,амалдарды орында
Тапсырма
· Шамаларды салыстыр.
· Амалдарды орында.
Дескриптор: Шамаларды біледі
Шамаларды салыстырады
Қосу амалын орындайды.
Азайту амалын орындайды.
Есептің шешімін дұрыс табады. |
|
|
«Өзін өзі бағалау» таразының көмегімен егер 5 дұрыс жауапқа 5 кг,4 кг,3 кг,2 кг оқушылар дескриптор бойынша өз-өздерін бағалайды.
№ 3-тапсырма (Постер қорғау) Жұптық жұмыс
Тапсырма.Берілген кеспе қағаздардан шамаларды мәндеріне салыстыру және амалдар есептерін құрастыру.
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
Шамаларды мәндеріне салыстыру және амалдар есептерін құрастыру. |
Шама бірліктерінен салыстыру амалын құрастырады. |
+ амалына есеп құрастыра алады. |
-амалына есеп құрастыра алады. |
ҚБ «Мұғалімнің бағалауы» т,ц,кг,г байланысты бағалау |
Қима қағаздар
Слайд
Тапсырма қағаздары
Кеспе қағаздар
|
Аяқталуы
Сабақты бекіту
5 минут |
Кері байланыс Мақсатпен жетістік крейтерийге қайта оралып,талқылау
Рефлексия : «Өз таразыңды таңда»
Сабақтың соңында бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, таразыларын таңдайды. |
|
Үйге тапсырма: № 8 тапсырма |
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Жеке, топтық жұмыстар, жұптық жұмыстар. |
Бағалау — Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
1 тапсырмада ҚБ «Екі жұлдыз» оқушылар бір-бірін бағалайды.
«Өзін өзі бағалау» таразының көмегімен егер 5 дұрыс жауапқа 5 кг,4 кг,3 кг,2 кг оқушылар дескриптор бойынша өз-өздерін бағалайды.
|
Пəнаралық байланыс
Музыка, қазақ тілі, дүниетану, АКТ
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
Қалам, желімдерді дұрыс қолдану
АКТ-мен байланыс
Тоқ көздерінен сақтану
Құндылықтардағы байланыс
Түрткі, сынама сұрақтар |
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушыларне білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім жəне
неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|