Жаратылыстану 2сынып: Денеге қалай күтім жасау керек?

Мектеп

Пәні: Жаратылыстану

 

№28 ІТ мектеп-гимназия
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Бимолданова Г.М.
Сынып:2 «Б» Қатысқандар саны Қатыспағандар саны
Бөлім атауы 2-бөлім: Тірі табиғат

Бөлімше:  2.3. Адам

Сабақтың

тақырыбы:

Денеге қалай күтім жасау керек?
Оқу мақсаты 2.2.3.4 — денсаулық сақтаудағы жеке гигиенаның  рөлін анықтау;

2.2.3.5 — тіс күтімінің денсаулық  сақтаудағы маңызын анықтау

Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: Денсаулықты сақтаудағы жеке гигиенаның рөлін  түсіндіреді

Оқушылардың көпшілігі: Денсаулықты сақтаудағы    жеке гигиенаның рөлін анықтайды.

Кейбір оқушылар: Тіс күтімінің денсаулық  сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді. Тісті дұрыс күту  ережесін құрастырады.

Тілдік мақсаты Тірек сөздер: тазалық, тіс, тіс жегі. Зубы, гигиена,чистота, кариес, стоматолог.

Пәнге тән лексика мен терминология:

күрек тіс, азу тіс, ит тіс, кальций

Диалог пен жазу үшін пайдалы сздер мен тіркестер:

ауызша және жазбаша

 

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Жеке гигиена дегеніміз не?

-Денеге қалай күтім жасау керек?

— Адам өз денесіне тағы қандай күтім жасайды?

Құндылықтарға баулу ұжымда топтық, жұптық жұмыс барысында қарым-қатынас жасау, досының сөзін тыңдау, жауапкершілік, сыйластық пікір алмаса білуге үйрету.
Алдыңғы оқу (өткен тақырып) Адамның қалай қозғалатынын түсіндіреді.

Денеге қалай күтім жасау керектігін біледі.

Жоспар
Сабақ кезеңдері Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Бағалау Ресурстар

 

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Ой қозғау» әдісі (көреді, айтады).

Кері байланыс жүргізу

-Балалар, мультфильмнен не түсіндік, не көрдік? Ойларыңмен бөлісіндер.

Оқушылардың пікірлерін тыңдау

  1. Тапсырма : Шашыраған әріптерден сөз құрастыру.Гигиена

Сабақтың тақырыбы

Денеге қалай күтім жасау керек?

Оқу мақсатымен танысайық.

*денеге қалай күтім жасау керектігін білесің;

*тістің не үшін қажет екенін түсінесің

* тісті дұрыс күту  ережесін құрастырасың.

 

  1. Тапсырма Жұппен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Тапсырма: Топпен жұмыс

1-топ: «Жас зерттеушілер»

Өздерінің тістерін айнаға қарап зерттейді.

Критерий:Айнаға қарап тістің санын, түсін, пішінін анықтау.

Дескриптор:

-тістің санын , түсін, пішінін анықтай алады.

Бағалау:

2-топ: «Жас ойлаушылар»  Жұмыртқамен жасаған тәжірибеден қорытынды шығару.

Критерий: Тістің бұзылуы неден пайда болатынын анықтау.

Дескриптор: Тісте кариес неден пайда болатынын анықтайды

Бағалау: Смайликтермен

3-топ: «Жас сарапшылар»

Критерий: Тістің түрін ажырату және атқаратын қызметін айту.

Дескриптор: Тістің түрін ажыратады және атқаратын қызметін анықтайды.

Бағалау:

 

4-топ: «Жас режисерлар»

Тіс хикаясы

Критерий: Тіс хикаясы ертегін сахналау.

Дескриптор:

-тіс,щетка, паста, стоматолог кейіпкерлердің рөліне ену.  

Бағалау: Смайликтермен

 

5-топ : «Жас құрастырушылар»

Берілген сөздерден мақал құрастырып жаз: кепілі, денсаулық, тазалық

•          Мақалдың мағынасына сәйкес суретті белгіле ().

 

 

 

            Сұрақтарға жауап бер.

1)         Тазалық пен денсаулықтың өзара байланысты болуының себебі неде деп ойлайсың?

2)         Сен тазалықты қалай сақтайсың?

3)         Тазалық сақтаудың қандай маңызы бар?

Дескриптор  Білім алушы

—           берілген сөздерден мақал құрастырады;

—           мақалға сәйкес суретті анықтайды;

—           сұрақтарға жауап береді;

—           тазалық сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді.

Бағалау: Смайликтермен

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы:

Тіс күту ережесін құрастыр

Бағалау критерий

Тісті қалай күту керектігін біледі

Дескриптор:

-тіс күту ережесін құрастыра алады;

-3 ережеден кем болмауы тиіс

Рефлексия:  Оқушы өзінің орнын табады.

Білемін. Түсінемін, орындаймын. Досыма көмектесе аламын.

Үйге тапсырма: дәптердегі тапсырманы аяқтау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критерийлер бойынша бағалау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видеоролик

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия
Сабақ мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар сабақта не үйренді? Сыныптағы ахуал қандай болды?

 

Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ?

 

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Нәтижеге бағытталған саралаудың түрі жүргізілді

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.