Үй жануарларының қандай пайдасы бар

Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Білім беру саласы:  Таным.

Ұйымдастырылған оқу қызметінің түрі    Жаратылыстану.                                  Тақырыбы:     Үй жануарларының қандай пайдасы бар?

Мақсаты: Үй жануарларының қайда мекендейтіні туралы толық айтып түсіндіру. Олардың пайдасы туралы әңгімелеу.                                                    Әдіс-тәсілдер:     ашық сұрақтар,бірлескен оқу, 4к моделі.                                        Ресурстар, дамыту орта:     Аудио таспа, үй жануарларының суреті, үлестірме материал, топқа бөлу түстері, мульти топтама.

Іс-әрекет кезеңдері Тәрбиешінің әрекеті Балалардың іс-әрекеті
Себепті қызығушылығын ояту кезеңі: Орнымыздан тұрайық

Қолды белге қояйық

Алға қарай бір адым

Артқа қарай бір адым

Жоғары-төмен қарайық

Орнымызды табайық

 

Балалар таппақ айтып шықты.
Ұйымдастырушылық ізденіс кезеңі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Іс-әрекеттің бағалау кезеңі.

Балалар қәзір жылдың қай мезгілі?

Қыс мезгілінде неше ай бар?

Қыс мезгілінде қандай өзгерістер болады?

Сендер қыс мезгілінде қандай ойындар ойнайсыңдар?

Балалар тыңдаңдаршы бұл нелердің даусы?

-Дұрыс айтасыңдар балалар,осы сиыр,қойды үй жануарлары деп атайды.Үй жануарларына сонымен бірге жылқы,түйе,ит пен мысық жатаы.Мысық-ол уйде тұрады.Ал ит үйдің сыртында үйшікте тұрады.Ол үйді күзетеді.Ит-жеті қазынаның бірі.

Сендерді ата-әжелерін қандай сөздермен еркелетеді?

«Ғажайыпстанға саяхат»мульти топтамасынан үзінді көрейік.

Үзінді не туралы екен:   Олар қайда мекендейді?                      Олар немен қоректенеді?                     Оларды неге үй жануарлары дейді?

   Сөздік жұмыс:

Сиыр-корова-cow

Түйе-верблюд-camel

Қой-овца-sheep

Жылқы-лошадь-horse

Ешкі-коза-goat

Ит-собака-dog

Мысық-кошка-cat

Ойын ойнату

Олай-былай жүгіріп,

Ала мысық ойнайды

Аша алмаса есікті

Дыбыстайды ол қалай?

Күзетші күшік саққұлақ,

Үй күзетіп шапқылап

Дыбыс шықса қаттырақ

Қалай-қалай үреді?

     Сергіті сәті  «музыкамен»

Дидактикалық ойын

Төлдерін тап

    Топқа бөлу

(командалық жұмыс)

1-топқа тапсырма:қойды желімдеу.

2-топқа тапсырма түйені желімдеу.
     Тыйым сөдер

1.Малды ұруға болмайды

2.Ақты төкпе

3.Малды теріс мінбе.

4.Құстардың ұясын бұзба

5.Кендірмен байлама,

Жыңгылмен айдама.

Кендірмен байласң,

Жыңғылмен айдасан,

Мал бітер деп ойлама.-деген сияқты тыйым сөздерді ойымыздан шығармауымыз керек.

 

 

 

 

Сонымен бүгінгі ҰОҚ

не туралы айттық?

-Үй жануарларын атайықшы.

ҰОҚ қортындылай келе айтарым үй жануарларына үнемі қамқор болуымыз керек.Олар үнемі бізден қамқорлық күтеді.Осымен ҰОҚ аяқталды.Сау болыңыздар

Балалардың жауабы

 

 

 

 

 

 

 

Жануарлардың даусын аудиодан тыңдайды.

Ботақаным/құлыншағым

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ботақаным/қозым/еркем

 

 

 

 

 

 

 

 

Үй жануарлары жайлы.   Үйде,қорада.                      Жем.шөп,су.

 

 

Себебі үйде бағылады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(мяу-мяу)

 

 

 

(гав-гав)

 

 

 

 

 

Балалар табады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сау болыңыз.

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.