Үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдері.
Пән: Математика
Орта мерзімді жоспар бөлімі: 1А бөлім — 1000 көлеміндегі сандар. Қосу және азайту Күні: 12.09.2019 жыл Сынып: 3 «В» |
Мектеп: №109 ЖББ мектеп КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Ниязбаева Ж.А Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны: 0 Сабақ: 9 |
|||||||
Сабақ тақырыбы | Үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдері. | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме) |
3.1.2.5 үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау
3.1.2.8 үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану |
|||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындайды.
Көптеген оқушылар: үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолданады. Кейбір оқушылар: үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдеріне мысал келтіреді |
|||||||
Бағалау критерийлері | v үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындайды.
v үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолданады. v үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдеріне мысал келтіреді |
|||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология:
Алгоритмдер Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдері туралы не білесіңдер? |
|||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; | |||||||
Ресурстар | Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б | |||||||
Бастапқы білім | Көп таңбалы сандардың моделі. Сандар тізбегі. | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақтың
жоспарлан-ған кезеңдері |
Оқу әдістері
(Оқу мақсаттарына қалайша жеттім?) |
Бағалау әдістері |
Дифференциация әдістері | |||||
Сабақтың басы | Сергіту жаттығуы
«Сиқырлы айналу» жылулық шеңбері. «Мен және аспан» Педагог балалардың назарын аспанның әдемілігіне аударады.Балалар аспандағы бұлттарды түрлі заттарға ұқсатып айтады;үлпілдік ақша бұлттаға,жауар бұлттай түнерген аспанға,мейірімді жылы күнге,ай мен жұлдыздарға,қарлығашқа,бозторғайға,шымшыққа,бүркітке т.б.айналады. Жаңа топ құру. Шарлардың түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ «Сары шарлар» 2-топ «Көк шарлар» 3-топ «Қызыл шарлар» Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
Алдыңғы білімді еске түсіруге арналған қызықты ауызша тапсырма. |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Интерактивтік әдістер. — http://www.studfile s.ru/preview/58369 77/
|
|||||
Сабақтың ортасы | Ширату тапсырмасы.
Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)
Дескриптор: v үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындайды. v үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолданады. v үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдеріне мысал келтіреді Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Белсенді оқу тапсырмалары.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
|||||
Сабақтың соңы | Жаңа білім мен тәжірибені қолдану
Топтық жұмыс. «Галерияда ой шарлау» Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Оқушыларға «Белгілер» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
|
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
«Белгілер» кері байланыс парағы |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар.
Интерактивтік әдістер. — http://www.studfile s.ru/preview/58369 77/
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
|||||
Өткен сабақ бойынша мұғалімнің рефлексиясы | ||||||||
1) ОМ жеткен және жетпеген оқушылардың саны 2) Егер жетпесе, неліктен? 3) Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды? Неге? |
||||||||
Жалпы бағалау Оқу мақсатына жету үшін қандай өте тиімді әдістер мен тәсілдер қолданылды? Сабақты қалай жақсартуға болады? Келесі сабақтарда неге назар аудару қажет (әр оқушының, сыныптың жетістіктері мен қиындыққа тап болуы)? |