Ойынды құрастыру барысында қандай компоненттер қолданылады?
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Мектеп: К. Тоқаев атындағы ОМ | ||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:
Рамазанова Жупар Бейбитовна |
||||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ойынды құрастыру барысында қандай компоненттер қолданылады? | ||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.3.3.1.Ойын бағдарламалау ортасында процедура қолдану
|
||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:Ойын бағдарламалау ортасында процедура қолдану
Көпшілік оқушылар:бірнеше процедураны пайдалану Кейбір оқушылар:екі спрайтқа бірдей процедура орнату |
||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Ойын бағдарламалау ортасында процедура қолданады
Бірнеше процедураны пайдаланады Екі спрайтқа бірдей процедура орнатады |
||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Спрайт, костюм, кітапхана, процедура, объект, блок | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек, математика | ||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Шығармашылық, жалпыға бірдей еңбек | ||||||||||||||||
Алдыңғы білім | 5.3.3.1- ойын ортасындағы программалау кезеңінде (Лого, Scratch) нысандар анимациясын мен оқиғаларды құру | ||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың басы
(7минут) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру:«Менің саған тілегім…» әдісі бойынша оқушылар жұптаса бір-біріне тілек айтады.
Миға шабуыл:спрайт, мәтін,кесте, процедура, блок, қағаз, кітапхана, шрифт, команда, кейіпкер, түр(внешность), қозғалыз(движение). Берілген сөздерді қай бағдаламада қолданылады сол себетке апарып орналастыр.
«БЛОБ ағашы» әдісін таратып беру
|
||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
10 мин
1 мин
10 мин
1 мин
10 мин |
1.Тапсырма. Ұл баланы жағалау бойымен ағашқа дейін жүргіңіздер.
ҚБ: өзін-өзі бағалау
Сергіту сәті: https://www.youtube.com/watch?v=_lx7d4eIkVE
2.Тапсырма. Ұл баланы кедергіден өткізіп, алға жүргізіңіздер
ҚБ: өзін-өзі бағалау
Сергіту сәті. Көзге арналған жаттығу
3.Тапсырма.Екі баланы кедергіден өткізіп жарыстырыңыздар
ҚБ: өзін – өзі бағалау |
Компьютер,
|
|||||||||||||||
Сабақтың соңы
1 мин |
«БЛОБ АҒАШЫ»әдісі | ||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
||||||||||||||||
Рефлексия | |||||||||||||||||
Анкета
Аты-жөніРамазанова Жупар Бейбитовна
Облыс Алматы
Аудан Қаратал
Қала Үштөбе
Мектеп К.Тоқаев атындағы орта мектеп
Лауазымыинформатика пәнінің мұғалімі
Тақырып Ойынды құрастыру барысында қандай компоненттер
қолданылады?