Қауіпсіздік ережелері
Пән: Дүниетану | Мектеп: №18 орта мектеп
Бөлімі: Дені саудың- жаны сау. |
||
Тақырыбы
|
Қауіпсіздік ережелері | ||
Күні: 21.01.2020 | Мұғалімнің есімі: Бидайбекова С.Қ.
|
||
СЫНЫП: 2 «Е» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |
Оқу мақсаты | 2.1.4.2 Күнделікті жағдаяттардағы (үйде және қоғамдық орындарда,) қауіпсіздік ережелерін түсіндіру. | ||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | ||
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. | |||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||
Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. | |||
Кейбір оқушылар: | |||
Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. | |||
Бағалау критерийі | жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған қағаздар және әртүрлі заттар, слайд, видиожазбалар, топтық тапсырмалар, кері байланыс. | ||
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, «Сұрақтар ілмегі» әдісі, «Үш қадам»әдісі, «Нұсқау беру және айту» әдісі, «Суреттер сөйлейді»әдісі. Рефлексия. | ||
Пәнаралық байланыс | Музыка, дене шынықтыру,тарих. | ||
Басталуы
12.35-12.40минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Амансыңба Алтын күн! Амансыңба достарым! Амасызба ұстазым! Амансыздарма қонақтар! Шаттық толы шеңберге, Бақыт толы шеңберге. Қол ұстасып келдык біз Жан достармыз енді біз. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап,шаттық шеңберіне тұрып жылы лебіздерін айтады Топқа бөлу. 1-101 өрт сөндірушілер тобы 2-102 милиция тобы 3-103 жедел жәрдем тобы Балалар топқа бөлініп топ аттарын атап, шұғыл телефон қызметтерінің номерлерін айтады. |
Шаттық шеңбері
Топқа бөлінеді |
|
Ортасы 12.40-12.45
12.45-12.55 |
-Балалар сабақты бастамас бұрын өткен сабақты есімізге түсірсек. Ол үшін
«Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы үй тапсырмасын қайталап жіберейік. Тақтада бірнеше сұрақтар ілініп тұрады, әр топтағы балалар сол сұрақтарды таңдап сұрақтарын оқып жауап береді. — Өте жақсы, енді кітабіміздің 52-53 беттерін ашайық. Енді біз балалар бүгінгі тақырыпты білу үшін экранға қарайық. Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. ҚБ «Үш қадам » әдісі. 1. Тазалық қауіпсіздігін сақтамасаң….. 2. Өрт қауіпсіздігін сақтамасаң….. 3. Жол ережесін сақтамасаң….. ҚБ -Балалар енді 52 беттегі тапсырмаға қарайық. «Нұсқау беру және айту» тәсілі. Суретке қара. Қыз баланың жан-жағынан қандай қауіпті жағдайларды байқадың? Оған қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау керек. Балаларға кезігетін қауіп-қатерлер туралы айтып бер. -Жақсы! ҚБ Топтық жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісі Балалар суретке қарап ереже құрастырады. Көшедегі бейтаныс адаммен сөйлеспеу ережелері. Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып өз түсінгендерін жазып, айтады түсіреді. ҚБ Сергіту сәті. |
Сұрақтарға жауап береді.
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Бейнежазба
Постер жасату. Оқушылар постерге сурет жабыстырып өз ойларын айтып береді.
Топтық жұмыстарын орындайды.
Суретке қарап өз ойларын жазып постер қорғайды. |
|
Сергіту сәті
2 минут |
Сергіту сәті «Бас,йық,тізе,аяқ»
|
Видео
жазбадағы би |
|
Аяқталуы 12-13 минут | -Енді балалар экранға қарайық. Бейнежазбаға назар аударайық.
Дәптермен жұмыс. Есте сақта! Ережесін көшіріп алайық. Үйге тапсырма: Саралап үй тапсырмасын беру. Өзін-өзін ұстаудың қауіпсіздік ережелері. 1-топ Ереже қуру 2-топ Эссе жазу 3-топ суреттер салу
|
Дәптермен жұмыс. |
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||