Табиғатқасаяхат. Бб дыбысы мен әрпі
Түркістаноблысы
Арысқаласы
№2 бастауыш мектебі мектепалды даярлық топ жетекшісі
Мектепалды даярлық тобының тәрбиешісі:
Шаманова Айгерім Төребайқызы
Күні: 30.01.2020
Сынып: 1 Г Сауаташу |
Қатысқандар саны:20
Қатыспағандар саны: Шаманова А |
||||
Сабақтыңтақырыбы | Табиғатқасаяхат. Бб дыбысы мен әрпі | ||||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 1.2.1.2 Оқудыңтүрлерін (буындапоқу, жиікездесетінсөздердітұтасоқу, түсініпоқу) қолдану.
1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуанжәнежіңішкедауыстылар) ажыратужәне дұрыс дыбыстау 1.3.8.1 Жазужолын, жоларалықкеңістікті, жолдыңжоғарғыжәнетөменгісызығынсақтап, әріпэлементтерінкаллиграфиялық талаптарғасайжазу. |
||||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Оқудыңтүрлерін (буындапоқу, жиікездесетінсөздердітұтасоқу, түсініпоқу) қолдану.
Көбі: Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуанжәне жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. Кейбірі: Өзбеттерінше тапсырмалар орындайды. |
||||
Тілдікмақсат | Оқушылар: көркем және бейкөркем мәтінүлгілерімен таныс болуы керек, жанрын ( ертегі, өлең ) ажырата білуі және өлеңді мәнерлеп оқи білуі керек. | ||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: Бақбақ — одуванчик –dandelion. Балық – рыба- fish | |||||
Сыныптағы диалог / жазылымүшінпайдалытілдікбірліктер: айтылым, тыңдалым, жазылым | |||||
Пәнаралықбайланыс | Өнер, анатілісабағы | ||||
АКТ қолданудағдылары | Аудиожазба, таныстырылым. | ||||
Бұғандейінгімеңгерілгенбілім | Пп дыбысы | ||||
Сабақбарысы | |||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы
5 минут |
Ұйымдастыру.
Психологиялық дайындық. Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. – Балалар, бір-біріміздіңқолымызданұстап, алақанарқылыжүректіңжылуынсезініпүйренгенқандайтамаша, қандайқуаныш! |
Шаттық шеңбері
|
|||
Сабақтың ортасы
15 минут
Дескриптор :
Дескриптор : |
1 — тапсырма.
— Суреттегіөсімдікқалайаталады ? — Бақбақ . -Бақбақсөзіқай дыбыстанбасталыптұр? — Б ББ — Қане, бәрімізбіргеқосылыпдыбыстапкөрейікші. — Кім айтады, б дыбысықандайдыбыс? — Дауыссыз дыбыс, өйткені созылмайды, еркін айтылмайды. — Бақбақсөзінбуынғабөлейікші. Нешебуын? — 2 буын. — Б дыбысықайбуында кездеседі ? — 1-ші және 2-ші буында да кездеседі. — Құрамында б дыбысы бар тағықандайсөздербілесіңдер? Суретпенжұмысжасайотырып б дыбысыментанысады. 2 — тапсырма. Б әрпі неге ұқсайды? — Балалар б дыбысы неге ұқсайдыдепойлайсыңдар? Б әрпінің неге ұқсайтынын біледі . |
Сурет
Аудио тыңдалым
АКТ |
|||
Сергітусәті
1 минут |
Сергітусәтінеарналғанжинақ | ||||
Аяқталуы
14 минут
Дескриптор :
Дескриптор : |
3- тапсырма. Оқылым. «Балықаулайық» ойыны.
Оқулықтаберілгенсөздердібуындап, тізбектепоқыту. Оқулықтаберілгенсөздердібуындап, тізбектепоқиды. Бақбақ — одуванчик –dandelion. Балық – рыба-fish 4 — тапсырма. Топтық жұмыс. Автормен таныстыру. ҚайранбайЖұмабайҚожақынұлы (1948 ж. т.) — педагог, баспагер, жазушы. Алматы облысы, Ұйғыр ауданындадүниеге келген. -Бүгін біз осы кісінің «Бор неден жасалады ?» әңгімесін оқимыз . Балалар сендер білесіңдер ма ? Бор неден жасалады ? Ондай болса мені мұқият тыңдаңдар . » Бор неден жасалады ? « мәтінін мәнерлеп оқу. Бор — түсіақ, біркелкіұсақтүйірлі кальций карбонатынанқұралғанжұмсақшөгіндіжыныс. 1-топ. Рольге бөлініп оқу. 2-топ. Сахналық қойылым қою. 3-топ. Берілген сұрақтарға жауап береді. Берілген тапсырмаларды орындайды. |
Оқулықпенжұмыс
Сурет |
|||
Дәптермен жұмыс
8 минут |
Ббдыбысын жазу.
Жазужолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жәнетөменгісызығынсақтау және әріп элементтерін дұрыс, көркем жазу білігін бағалауды ұйымдастыру. |
Дәптермен жұмыс | |||
Сабақтыңсоңы
2 минут |
Рефлексия.
1. Атауында «Б» дыбысы бар сөздердіқоршап сыз. 2. Буындардансөзқұрастыр. 3. Әрбірсуреттіңатауынжазыпшық. «Б» дыбысысөздіңқайбөлігіндетұрғанынанықта. Бүгінгісабақтаболғанкөңіл – күйді бет – әлпетісалынғансуреттердітаңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім |
Смайликтер
|
|||
«Бағдаршам» әдісіарқылыоқушылардыбағалау. | |||||
Қосымша ақпарат | |||||
Саралау – оқушыларғақалай көбірекқолдаукөрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||
Қиналатыноқушылардыңқасынабарып, сұрақтарқою, бағыт беру арқылыкөмеккөрсету. Жұмыстыжылдаморындайтынқабілетіжоғарыоқушыларға конверт сыртынасуретсалудыұсыну. | Оқушылардыңжұмысжасау барысынбақылаужүргізіпбағалау. Комментарий беру арқылыбағалау. | Сергіту сәтін өткізу.
|
|||
Рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрысқойылған ба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? |
Бүгінгіоқумақсатымажеттім. + + + + |
||||