Өсімдік  шаруашылығының  негізгі  бағыты

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4 В Бөлімі: Үй  мәдениеті.

Мектеп: «К.Тоқаев атындағы орта мектеп» КММ
Күні:21.04.2020 Мұғалімнің аты-жөні:Какимов Жумадил Тлеукенович
Сынып: 5 Қатысқандар саны:8

Қатыспағандар саны: 0

 
Сабақ тақырыбы

 

Сабақ түрі

Өсімдік  шаруашылығының  негізгі  бағыты.

Жаңа сабақты меңгеру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 5.2.5.1

Өсімдік шаруашылығы мен жеміс-көкөніс түрлерінің негізгі бағыттарын зерделеу және сипаттау.

 

 

Сабақ мақсаттары ü  Көкініс түрлерін білу;

ü  Адам ағзасы үшін пайдалы және пайдасыз тағамдарды ажырата алу;

ü  Көктемгі өсімдік отырғызу жұмыстарына шолу;

ü  Қолданатын құрал-жабдықтармен дұрыс қолдану.

Бағалау критерийлері 1.                  Жеміс-жидектердіңтабиғинемесежасандыекеніңажыратаалады;

2.                  Керекқұрал-саймандармендұрысқолданаалады;

3.                  Қауіпсізережелерінсақтайды.

Тілдік  мақсаттар

 

Оқушылар:

  • өсімдік шаруашылығы мен жеміс-көкөністер дақылдарының  негізгі бағыттарын зерделейді; өсімдік шаруашылығында көктемгі жұмыстар жүргізеді; техника қауіпсіздігін сақтап материалдар мен құралдарды қолданады;
  • өсімдік шаруашылығы мен жеміс, көкөніс дақылдарының негізгі бағыттарын сипаттайды.

Пәнге тән лексика мен терминология:

·             өсімдік шаруашылығы, жеміс, көкөніс дақылдары;

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

·             Өсіруүшін … қажет.

·             Жеміс, көкөніс дақылдарына … жатады

·             Өсімдіктердің түрлері … маңызды

·             Өсімдік өсіру үшін … құралдар қажет.

 

Құндылықтарды дарыту

 

 

Өзіне және өзгелерге құрмет

Оқушылар мен мұғалім арасындағы сыйластық орнайды. Негізгі ұғымдарды талдау кезінде мұғалім мен оқушылардың және оқушылардың бір-бірінің пікірімен санасып құрмет көрсетуі. Пікірлесу барысында сөйлесу этикасын сақтап, өзара сыйластыққа шақыру.

Еңбек және шығармашылық

Жұптық және топтық жұмыс жасаудабірігіп еңбек етеді, оқушылар жаңа идея ұсынады.

Пәнаралық байланыстар Биология, жаратылыстану
АКТ қолдану дағдылары Түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану
Бастапқы білім

 

Бастауыш сыныпта өткен өсімдік түрлері, пайдасы мен зияны туралы біледі.
 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар
Сабақтың басы

5 мин

 

Кеспе қағаздары арқылы 2 топқа бөлу. «Жемістер», «Көкөністер» тобы.

Қосымша сұрақтар қою арқылы тақырыпқа шығу:

— оқушылармен бірге сабақ мақсаттары мен оқыту мақсатын анықтау.

Кеспе қағаздары

 

Сабақтың ортасы

5 мин

 

 

 

 

 

10мин

 

 

 

1,5 минут

 

 

15 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,5 минут

1-тапсырма.

Кеспе қағаздардағы жемістер мен көкөністердің адам ағзасына пайдалысы мен зияндысын бөліп, тиісті себетке салып, оларға түсінік беру.

Кері байланыс. «Бас бармақ» әдісі

 

2-тапсырма.

Берілген мәтінді оқып, мазмұны бойынша көктемгі еңбек пен қауіпсіздік ережерін постерге орналастыру.

ü  Көктемгі өсімдік отырғызу жұмыстары

ü  Қандай еңбек құралдарын қолдануға болады?

ü  Еңбек құралдарымен жұмыс кезіндегі қауіпіздік ержесі

ü  Өнімді  өсіру  барысындақажетті шарттардың   бірі  болмаса   (жарық,су….) не  болады?

ü  Жарық  көп  түскен жағдайда  өнімді  көп  алу   мүмкін бе?

Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі

Қызыл – ұнамады

Сары – толықтыру керек

Жасыл – тамаша

 

 

Себет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

2 мин

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

«Тазалық» әдісі бойынша

 

Анкета

 

Аты-жөні                    Какимов Жумадил Тлеукенович

Облыс                          Алматы

Аудан                           Қаратал

Қала                             Үштөбе

Мектеп  К.Тоқаев атындағы орта мектеп

Лауазымы                  көркем еңбек пәнінің мұғалімі

Тақырып     Өсімдік  шаруашылығының  негізгі  бағыты

 

 

 

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *