«Аңдар қысқа қалай дайындалады?»

Білім беру саласы: Таным

 

ҰОҚ: Жаратылыстану
Тақырыбы «Аңдар қысқа қалай дайындалады?»

 

ҰОҚ мақсаты: Мақсаты:

Тәрбиелілігі: Жүнінің түсін ауыстыру, қысқы ұйқыға кетуі, қысқа қор

Жинайды, балаларды жануарларға мейірімді болуға үйренеді.

Білімділігі: Балалардың жабайы жануарлар, олардың қоршаған ортадағы өзгерістерге

бейімделу қабілеті туралы түсінігін нығайтады жəне кеңейтеді.

Дамытушылық: Табиғаттағы маусымдық

өзгерістер мен жануарлардың мінез-құлқы арасындағы қарапайым байланыстарды

анықтау қабілетін дамытады.  жүнінің түсін ауыстыру, қысқы ұйқыға кетуі, қысқа қор

жинауы. Балаларды жануарларға мейірімді болуға үйрету.

Құрылымдалған ойын: «Әркімге өз үйі»

Мақсаты:Қолмен саусақ ұштарының қимылдары және кеңістіктіктері дамиды.

 

Күтілетін нәтиже:

 

Күтілетін нәтиже:

Жаңғыртады: барлық балалар жел сөзінің не екенін айта алды.

Түсінеді: Аңдар туралы түсінік қалыптасады.

Қолданады: аңдардың іздерін,олардың немен қоректенетінін  зерттей алады.

Ойлау деңгейі: Білу,Түсіну ,Қолдану.
ҰОҚ түрі:  Аралас сабақ
Жоспарланған уақыт:

І.ҰОҚ басы:

 

0-2 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

1 минут Алдыңғы білімге шолу жасау.

Ашық сұрақтар

 

 

 

2 минут

 

 

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

ҰОҚ­не дайындық

Сәлемдесу (үш тілде)

«Қызығушылықты ояту»

«Ғажайып тақта» «Хайуанаттар бағына саяхат»

Тосын сәт: «Қоянның келуі»

Алдыңғы білім

Ашық сұрақтар.

— Қыста қандай е,рекшеліктер болады?

–  Аңдарға нелер жатады?

Балалардың жауаптарын тыңдау.

 

 

  Суретпен жұмыс  (Балаларды деңгейлеріне қарай мазмұн бойынша саралау) Бала үні

 жұмыс барысында жанама бақылау жүргізіледі.

— Біз қайда келдік

— Орман қандай түске боялған

 Кері байланыс:

Топқа бөлу (Қояндар,қасқырлар,аюлар )

Топтық тапсырма: 

Мақсаты:

І топ : «Қасқырлар тобы»

Құрылымдалған ойын:

«Аюды киіндір »

Мақсаты: Балалар ойлау арқылы білімдерін тиянақтайды,ұстанымдылықтарын дамытады.

Шарты: Аюды киіндіреді.

Тікелей Бақылау Оқу ортасы арқылы Саралау.Бала үні

ІІ топ «Қояндар тобы»

Педагог жетекшілігімен жүргізілетін ойын

«Қоянды жапсыр»

Шарты: Қоянның суретінің үстінен мақтамен жапсырады

Өнім ортасы арқылы саралау.Тікелей Жанама Бақылау.

Топтар бір бірінің жұмысын  «Тәтті алма » әдісімен тыңдап, кері байланыс береді.

III топ Құрылымдалған ойын

«Аңдарды құрастыр»

Мақсаты:Балалар аңдарды бағдарлай отырып оның ерекшеліктерін топтастыра алуға үйренеді.

Тікелей Бақылау Оқу ортасы арқылы Саралау.Бала үні

Аудио видео

тақырыпқа сай

суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әрбалаға таратпа материалдар беріледі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Микрофон беріледі

 

 

 

ҰОҚ ортасы:

2 минут

 

 

 

 

 

 

ҰОҚ соңы

3минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті: жаттығу жасау арқылы

Тапсырма:

Қасқырлар тобы:

«Қарға түскен іздер»

Пена мен ас содасынан қар жасау

Шарты: аңдардың іздерін қарға салу.

Аюлар тобы:

«Аңдар қандай тамақ ішеді?»

Шарты:Аюдың,қасқардың,қоянның тамақтарын зерттеу.

Қояндар тобы:

«Магнитпен ойын»

Шарты: магнитпен жүргізу арқылы індерін табу

Қортынды:

 Флипчарт тақтадан ойын: «Өз мекендерін табу»

«Тәрбиеші жетекшілігімен:

Мақсаты:Балалардың шапшаңдылығы,тез ойлауы еркін жұмыс жасауды дағдыландыру.

Шарты: Үй жануарлар өз мекеніне,орман аңдарын өз мекендеріне орналастыру.

4К моделі.Бақылау. Процесс арқылы саралау.

Ашық сұрақтар.Бала үні

Қорытынды сұрақ:

-Қасқырлар тобындағылар қандай жұмыс жасадыңдар?

— Ізді қайда түсірдіңдер?

— Нені зерттедік?

Рефлексия:

–  Бүгін не жасадыңдар?

–  Сендерге  топпен, жұппен жұмыс жасаған ұнады ма?

—          Жұмыс барысында  не қиын болды?

–  Келесі оқу қызметінде немен айналысқыларың келеді?

Ұйымдастырылған оқу қызметін отшашу арқылы бағалау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зікірова Қамар Ғаусылағзамқызы

«Алтын ұя» бөбекжай бақшасы

ІІ санатты тәрбиеші

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.