Менің аулам

Қуанышева Шолпан Маргуланқызы

Ақтөбе қаласы, №26 орта мектебі

Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

 

Тақырыбы: Менің аулам Мектебі:
  Мұғалімнің аты-жөні:
2-сынып Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 2.1.2.1 күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну

2.1.3.1 тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация /суреттер/ сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру

Сабақ мақсаты Барлық оқушылар: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді
Оқушылардың басым бөлігі: иллюстрация/суреттер/сызбалар таңдайды және қарапайым сұрақтарға жауап береді.
Кейбір оқушылар: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсінеді, сұрақтар қояды және сипаттайды
Күтілетін нәтиже Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, өз ауласы жайлы айтады.
Жаңа сөздер: Аула, әткеншек, құм, сырғанақ, орындық. Қайда?
Сабақта қолданылатын материалдар: Интерактивті тақта, суреттер, үлестірме парақшалар, смайликтер, маркерлер.
Оқыту әдістері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, ассоциаграмма, синквейн, диалог, сергіту сәті.
Дереккөздері: Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар
Сабақтың басы

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

33 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

2 минут

Жоспарланған әрекеттер

Ұйымдастыру.

Амандасу. Түгелдеу. Психологиялық ахуал тудыру.

«Ақтілек» әдісі арқылы ынтымақтастық орнату.

(Бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.)

Өткен сабақтағы тақырыптарды қайталату. Кемшіліктерді анықтату, түзету, бағалау.

«Сөмкеге сал» тәсілі арқылы оқу құралдарының атын қайталату.

Сабақтың тақырыбын анықтау,  мақсатымен, бағалау критерийлерімен  таныстыру.

Тақырыпқа қатысты суреттер арқылы сабақтың тақырыбын анықтау.

Суреттерді атайды, бүгінгі өтетін тақырыпты анықтайды.

1.Сөздікпен жұмыс.

Аула-двор

Қайда?-где?куда?

әткеншек-качели

Құм-песок

Сырғанақ-горка

Орындық-стул

«Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандыру, бірнеше рет қайталату.

 

1-тапсырма   Ж

Суреттің орнына тиісті сөзді қой.

Аулада әткеншек бар.

Аулада сырғанақ бар.

Аулада құм бар.

Аулада орындық бар.

 

Дескрипторлар
  1. Сөздердің аудармасын біледі
      2.Тиісті сөзді қояды

 

 2-тапсырма  ТЖ

Жаңа сөздерді пайдаланып, синквейн құрастырады 

Әткеншек.

Менің әткеншегім.

Менің әдемі әткеншегім.

Менің әдемі әткеншегім бар.

Менің аулада әдемі әткеншегім бар.

 

Аула.

Менің аулам.

Менің үлкен аулам.

Менің үлкен аулам бар.

Менің үлкен және әдемі аулам бар.

 

Дескрипторлар
  1. Сөздердің мағынасын түсінеді
      2.Синквейн құрастыра алады

 

Сергіту сәті. https://go.mail.ru/search_video?fr=xtn8&q=%D0%BA%D3%A9%D2%A3%D1%96%D0%BB%D0%B4%D1%96%20%D0%BA%D2%AF%D0%BD%20%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D1%82%D1%83%20%D1%81%D3%99%D1%82%D1%96&frm=ws_p&d=525794359&sig=41bc67a14a&s=mail.ru

Көңілді күн

3-тапсырма Ж

Оқулықтағы 2 тапсырмалармен жұмыс.  Жазылым. Әріптерден сөз құрап жаз.

Аула

Әткеншек

Құм

Сырғанақ

Дескрипторлар
  1. Сөздердің мағынасын түсінеді
      2. Әріптерден сөз құрап жазады.

 

4-тапсырма ЖЖ

Берілген тірек сөздерді пайдалану арқылы диалог құрау.

СӘЛЕМ

АТЫҢ…

НЕШЕДЕСІҢ

СЫНЫП

ҚАБАТ

БАССЕЙН

ОТБАСЫҢДА

НЕШЕ ДОСЫҢ

ЕҢ ЖАҚЫН

 

Дескрипторлар
  1. Тірек сөздерді орынды қолданады
      2. Диалогты дұрыс құрады

 

Рефлексия. Екі жұлдыз бір тілек

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

Презентация

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бейне

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.