Қыркүйек айының циклограммасы
Бекітемін:
Топ жетекшісі: Дакибай Г
Мектепалды даярлық тобының өмірі мен тәрбиесін ұйымдастыру циклограммасы
Бір аптаға(02-06 қыркүйек ) Өтпелі тақырып: Мен кіммін және қандаймын?
Мақсаты: Оқушылардың отбасы, жанұя туралы білімдерін нығайта түсу, отбасы мүшелерінің арасында үлкендерді сыйлап, құрметтеуге, сыйластыққа, бауырмашылдыққа тәрбиелеу.
Күн тәртібі | Дүйсенбі | Сейсенбі | Сәрсенбі | Бейсенбі | Жұма |
ҰОҚ | 1. Жаратылыстану 2. Орыс тілі 3. Музыка 4. Қарапайым математика 5. Мүсіндеу | 1. Сауат ашу\құрастыру 2. Ағылшын 3. Сурет салу 4. Дене шынықтыру 5. «Сиқырлы әріптер» | 6. Қарапайым математика 7. Сөйлеуді дамыту 8. Музыка 9. Жапсыру 10. Логика
| 1. Өзін өзі тану 2. Орыс тілі 3. Қоршаған орта/Экология 4. Дене шынықтыру 5. «Сиқырлы әріптер» | 1. Сауат ашу 2. Көркем әдебиет/Драма 3. Дене шынықтыру\Қауіпсіздік мінез құлық негіздері 4. Ертегілер еліне саяхат |
Балаларды қабылдау Ата аналармен әңгімелесу | Балалар топқа келгенде алдымен сәлемдесуді үйрету. Балаларды жылы шыраймен қарсы алу. Тазалығын тексеру. Ата анамен бала жөнінде әңгімелесу. | Сәлемдесу. Балаларды жақсы көңіл күймен қабылдап алу. | Қайырлы таң! Сыныпты желдету. Балаларды қабылдап алу. | Қайырлы таң! Балалардың тазалығын тексеру. | Амандасып алу. Балаларды қабылдап алу. Көңіл күйлеріне назар аудару. |
Мектепке дейінгі ұйым кестесі бойынша ҰОҚ | ҚР ның Әнұранын айтқызу Сағаттың тіліндей, Иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей, Иіліп солға бір, Оң аяқ, сол аяқ, Жаттығу оңай ақ!
1. Жаратылыстану тАҚырыБы: Мен табиғатты бақылай аламын ба? ҰОҚ-ның оқытылу Күтілетін нәтиже Барлық балалар: Жоспарланған іс-әрекет (Ұ) ҰОҚ-да жұмыс жасау үшін педагог жағымды атмосфера туғызады. Біреу кездескенде «Қайырлы таң!» деп амандасуды жай және даналықпен ойлап тапқан. (Ұ) «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» мультфильмінен үзінді көру. Білімге құштарлық болмағанда – бізді қоршап тұрған заттардың көбі қазір болмаған болар еді деген түсінікті педагог балаларға қалыптастырады. Ежелгі кезден бастап адам табиғатты бақылаған, өзінің білімін жинақтап, Өзекті мәселелер. 2. Орыс тілі Орыс тілі пәнінің мұғалімінің нұсқаулығы бойынша 3. Музыка Музыка пәнінің мұғалімінің нұсқаулығы бойынша 4. Қарапайым математика №1 ҰОҚ. Тақырыбы: Танысу. Не Оқыту мақсаттары 0.1.1.2.Кеңістікте бағдарлану: сол жақ, оң жақ, үстінде, астында, Күтілетін Жоспарланған іс-əрекет Ынталандыру. Өзектендіру. Мақсат қою (проблемалық жағдай). -Бүгінгі ҰОҚ-нде біз заттардың кеңістікте орналасуын Жаңалық ашу. – Сурет бойынша ненің қайда орналасқанын түсіндіре Балалар əліппе-дəптердегі сурет бойынша белгілі бір затқа Одан кейін балалар тапсырманы орындайды – заттарды «Құтан». Сергіту сəті Жаңаны қолдану. (Т) № 3 тапсырманы орындау үшін, ол бірінші рет Балалар тапсырмалаларды орындау туралы кеңесуге, өз ісқимылдарын сəйкестендіруге, өзара түсіністікке үйренеді. Ойынды ұйымдастыру үшін жүргізуші таңдаңыз немесе Рефлексия. Педагог түсіндіреді: егер қателіктер көп болса, төменгі 5. Мүсіндеу №1 ҰОҚ. Ермексаз әлемі ҰОҚ-нің оқу мақсаттары 0.1.1.1. Затқа қарап және елестету арқылы, ермексаздың, Жоспарланған іс-әрекет (Ұ) Педагог жұмыс істеуге қолайлы жағдай (Ө) Ойын түріндегі жаттығу: балалар өздерін (Ұ) Тақпақ тыңдау. (Ұ, Ө, Т) «Миға шабуыл»: мүсінші Ермек (Ө) Зерттеушілік қызмет: «Ермексазбен достас» (Т, Ө) Әліппе-альбомда орындалатын жұмыс: (Ұ) Тәрбиеленушілер ҰОҚ-нің не туралы болатынын (Ұ,Т) Мүсінші Ермек балаларды бұйымның (Т) Әліппе-альбоммен жұмыс. «Шарлар мен (Т, Ө) Ой-қорытынды: шарды түрлі заттарға (Ұ) Талқылау: (Ұ) Әліппе-альбоммен жұмыс істеу. Үлгісін (Ұ) Түсіндіру және мүсіндеу алгоритмін көрсету. Саусақтарға арналған «Кірпі» жаттығуы. 2. Ермексаз кескішпен жұмыс істегенде абай болу; 4. Жұмысты аяқтағаннан кейін қолды қағаз (Ө) Тәрбиеленушілерге арналған өзіндік жұмыс, (Ұ) Балалар жұмыстарының көрмесі: «Шебер Ермек тәрбиеленушілерге ҰОҚ-дегі өзі жасаған | Психологиялық көңіл күй орнату Қайырлы таң! Таңғы бой жаттығуларын орындату.
1. Сауат ашу ТАҚЫРЫБЫ: Кел, ҰОҚ-ның оқытылу Күтілетін нəтиже Жоспарланған жұмыс түрлері Педагог балаларды шаттық шеңберіне тұрғызып, бір-біріне жылы сөздер айтқызады. Күлімде күн, күлімде, Қалған балалар ортадағы баланың қимылына (Ұ, Ж)Əліппе-дəптермен жұмыс. – Қыздар жапырақтан не жасады? – Айгүл мен Əлия қалай сөйлесіп отыр? Сонымен қатар Бір анда, бір мұнда, өзіңді-өзің айнала. Екінші суреттегі қыздың іс-əрекетін айтады. – Жазу үшін не қолданды? 4-тапсырма Педагог балаларға қарындашты дұрыс ұстау Педагог қорытынды жасайды, балаларды
2. Ағылшын Ағылшын тілі пәнінің нұсқаулығы бойынша
3. Сурет салу 1-ҰОҚ. Мен сурет саламын! ҰОҚ-нің оқу мақсаттары 0.1.1.1. Түрлі сызықтарды (түзу, қисық, зигзаг, ирек, т.б.) Жоспарланған іс-әрекет (Ұ) ҰОҚ-де оң көңіл күй қалыптастыру. (Ұ) Педагог алуан түсті әуе шарларымен Сурет (Ұ) Әліппе-альбомдағы материалмен жұмыс. Бүгін біз қарапайым шеңберді түрлі заттарға (Ұ) Сергіту сәті Содан соң, достым, (Ұ) Қауіпсіз жұмыс техникасы. (Ұ, Ө) Жұмыстың орындалу технологиясы. Балаларға шеңберді үзік сызықпен айналдырып (Ұ, Ө) Шағын көрме ұйымдастырылады. Балалар Не жүзеге аспады? 4. Дене шынықтыру тақырыбы: Спортзалмен, ҰОҚ-дағы қауіпсіздік техникасымен танысу ҰОқ-ның оқыту Күтілетін нәтиже Барлық тәрбиеленушілер орындай алады: Жоспарланған іс-әрекет Тәрбиеленушілерді спортзалмен таныстырады, (Ұ) «Өз орныңды тап!» ойын жаттығуы (Ұ, ПК ) (т, Ө) Допты жоғары лақтыру және оны қос қолдап Балалар дөңгелене шеңбер жасап тұрады. Таңдап алынған «шар үрлеу»
| Дұрыс әсерлі көңіл күй орнату. Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын! Жеті күннің бәрі, Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын!
1. Математика №2 ҰОҚ. Тақырыбы: Менің бөлмем. Оқыту мақсаттары 0.1.1.1.Қағаз бетінде бағдарлау, карточкалардағы геометриялық фигуралардың орналасуын сипаттау. Күтілетін нəтижелер Жоспарланған іс-əрекет Ынталандыру. Өзектендіру. — Ал қазір балалардың əрқайсысы оң жақта (сол Мақсат қою (проблемалық жағдай). Сергіту сəті. Жаңаны қолдану. Ж) Əліппе-дəптердегі 2-тапсырмада балаларға торкөздер Əліппе-дəптердегі 3-тапсырмада торкөздер бойынша Мұндай жаттығулардың маңыздылығына: кеңістікте Егер бала ұзындығы əртүрлі жəне əртүрлі бағытта (Ж) Осындай диктанттың үлгісі: Менің айтқаным бойынша Электрондық жиынтық полотномен (№4) жұмысты Рефлексия. Педагог қорытынды жасап, балаларды Педагог түсіндіреді: егер қателіктер көп болса, төменгі 2. Сөйлеуді дамыту ТАҚЫРЫБЫ: Кел, танысайық! ҰОҚ оқытылу Күтілетін нәтиже Барлық тәрбиеленушілер: Сөздер мен фразалардағы дыбыстарды Жоспарланған іс-әрекет Ұ) Шаттық шеңбері Педагог балалардан журналист деген кім екенін, ол Тілші балалармен әңгіме өткізеді: Немен шұғылданғанды ұнатасың? Дидактикалық ойын: Әліппе-дәптермен жұмыс: ғуы: Әліппе-дәптермен жұмыс: – Кездескенше күн жақсы болсын! Анасына қарап қыз өсер, Педагог қорытынды жасайды, балаларды Ештеңе түсінбедім – қызыл қарындашпен; 3. Музыка Музыка пәнінің мұғалімінің нұсқаулығы бойынша
4. Жапсыру 1-ұОқ. менің көңіл күйім ұОқ оқыту мақсаттары 0.1.1.1. Жырту, қиып алу әдістерімен түрлі ертегі бейнелерін, т.б. жасай отырып, Күтілетін нәтижелер Барлық тәрбиеленушілер: Жоспарланған іс-әрекет (ұ) ұОқ оң көңіл күй орнату. (ұ) Педагог балалардан Аппликация туралы не (ұ) Әліппе-альбомдағы иллюстрациялық Сен қандай құралдарды пайдалана аласың? тексеруді ұсынады. (ұ, Ж) Жұмыстың орындалу технологиясы (ұ) қауіпсіздік ережелері. (ұ, ө) Шағын көрме ұйымдастырылады. Балалар
| Балаларға оң көңіл күй қалыптастыру. Дос болайық бәріміз, Жарасып тұр сәніміз. Тыныштықты сақтаймыз Атсын күліп таңымыз.
1. Өзін өзі тану Өзін өзі тану пәнінің мұғалімінің нұсқалығы бойынша
2. Орыс тілі 3. Орыс тілі пәнінің мұғалімінің нұсқалығы бойынша
4. Экология ТАҚЫРЫБЫ: Бөлме өсімдіктерін күту
ҰОҚ-ның оқытылу мақсаты Болжамды нəтиже Барлық балалар істей алады: Жоспарланған іс-əрекет (Ұ) Ұсынылатын мəтін (мысал ретінде) Өсімдіктер – тірі организмдер дүниесіндегі негізгі екі (Т) «Бұрыштар» сыни тұрғыдан ойлау стратегиясы. (Ұ, Т)Өзекті мəселе. Шаршағанда ырғалып, Бөлме өсімдігін күту – өсімдіктің өсуіне жағдай (Ө)Əліппе-дəптермен жұмыс. 1.Суретке қарап, бөлме өсімдіктерінің құрылысын (Ұ, Ө)Педагог балаларды қорытынды жасауға əкеледі.
5. Дене шынықтыру тақырыбы: Менің топтағы достарым ҰОқ-ның оқыту Күтілетін нәтиже Барлық тәрбиеленушілер орындай алады: Жоспарланған іс-әрекет (Ұ, ПК ) «Танысу» ойын жаттығуы. (Ұ) Баяу қарқынмен 2 минут жүгіру; белгі бойынша – (т, Ө) 5 метр қашықтыққа алға аттай отырып, допты Балаларға өзін ұстай білу мәдениеті туралы еске (Ұ) «Бос орын» қимыл ойыны «шаттық шеңбері» қимыл-қозғалыс ойыны (Ө) «Өзіңді қолға ал»
| Жағымды көңіл күй туғызу. «Тілек шоғы»
1. Сауат ашу ТАҚЫРЫБЫ: Біздің ҰОҚ-ның Күтілетін нəтиже Барлық тəрбиеленушілер: Жоспарланған жұмыс түрлері ҰОҚ-да жұмыс жасау үшін педагог жағымды (Ұ)Педагог əртүрлі пішіндерді беріп, əр (Ұ) Əліппе-дəптермен жұмыс. – Саған тышқан болу ұнай ма? Əліппе-дəптерде берілген 3 сөзді сөйлем сызбасы 3-тапсырма. «Қызық ойын» өлеңін педагог ак!Мак!Мак! Өлеңді балалар қимылмен 2-3 рет қайталап есте 4-тапсырма. Ермексаздан скейт бейнесін жасау. – Немен ойнауға болмайды? Педагог қорытынды жасайды. Балаларды
2. Көркем әдебиет Көркем әдебиет пән жетекшісінің нұсқаулығы бойынша
3. Дене шынықтыру тақырыбы: Менің дене құрылысым ҰОқ-ның оқыту (Ұ, ПК ) «Менің денем» – өзіне-өзі массаж жасау, (Ұ) Бір-бірден тізбекпен тізіліп, қолға арналған Үш қатар тізбекке тұру. (Ұ, т) Қатар орналасқан таяқтардан екі аяқпен (т) тепе-теңдік – қолға доп ұстап орындық (Ұ) қимыл-қозғалыс ойыны: Ө, Ж) « Менің жүрегім» оқыту ойыны
4. |
Вариатив тік компонент | «Сиқырлы әріптер» Тақырыбы:________________ ___________________________
| Логика Тақырыбы:________________ ___________________________
| «Сиқырлы әріптер» Тақырыбы:________________ ___________________________
| Ертегілер еліне саяхат Тақырыбы:_______________________________ | |
Балаларды үйіне қайтару | Балалардың жылы киінуін қадағалап, ата аналарымен жүздесу. | Ата аналармен жүздесіп, балалардың тазалығы жөнінде ескерту. | Күз мезгілінің салқын болуына байланысты балалардың жылы киіммен келуін ескерту. Үйге қайтару. | Балалардың киінуін қадағалап, ата аналарымен тілдесіп, үйлеріне қайтару | Балалардың мінез құлқы туралы ата аналарға ескерту |