«Жеміс -жидекке арналған себет»

 

Төребай Әлия

«Алтын ұя» бөбекжай бақшасы

         ІІ санатты тәрбиеші   

Өтілетін күні: 27 .11.2019 жыл
Білім беру саласы: Таным
Ұйымдастырылған оқу қызметі: Құрастыру

 

Тақырыбы: «Жеміс -жидекке  арналған себет»

 

Мақсаты:

 

1.Тәрбиелік:  Тиянақты, ұқыпты жұмыс жасауға, бастаған ісін аяғына дейін жеткізуге үйренеді

2.Білімділік:  Қағаз бұрыштары мен жақтарын беттестіре отырып,  бүктеуге дағдыланады.  Жолақшалардан өру тәсілімен себет тоқиды.

3.Дамытушылық:    Шығармашылық, сыни ойлау  дағдылары дамиды.

 

Күтілетін нәтиже: Жаңғыртады:  Үлгіге қарап себетті тоқиды

 

  Түсінеді:  Себеттің түрлерімен олардың не үшін қолданатының түсінеді
  Қолданады:   Қағаз бен  бір реттік қолданылатын материалдардан құрастырады
Әдіс-тәсілдері:

 

 

Көрнекілігі:

 

Білу,Түсіну,Қолдану,саралау әдісі арқылы топқа бөлу

 

АКТ, тапсырмалар жинағы,себет түрлері (көрме)

Жоспарланған уақыт:

1.ҰОҚ басы:

0-1 минут

 

 

 

 

 

 

Өткенге шолу:

2мин

Жоспарланған жұмыс іс – әрекеті.

Сәлемдесу.

Сәлеметсіздер ме?!

Здраствуйте?!

Good morning?!

 

 

 

 

1 «Ашық микрофон» әдісі

-Балалар, қандай жемістер мен көкөністердің,жидектердің түрлерін білесіңдер?

-Жемістер қайда өседі?

-Ал көкөністер қайда өседі?

-Олардың құрамында не болады?

-Ал,жидектерді қандай өнім жасағанда пайдаланады?

Бала үні,сыни ойлау,

Ресурстар

 

Үш тілде сәлемдеседі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балалардың жауаптары

 

 

 

Барысы:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 Ой толғаныс әдісі

Жаңа тақырып

-Балалар,өздерің атаған жемістерді-жидектерді қайда салып жинаймыз?

 

Жарайсыңдар балалар

-Бүгінгі оқу қызметінде себет және оның түрлерімен және қандай материалдан жасалатындығы туралы білесіңдер.

 

3 Түсіндірме

-Себет-өрілген бұйым болып табылады.Себет темір дәуірінің алдында  пайда болған.Қамыстан тоқылған,қағаздан,матадан тоқылған түрлері бар,заттар салуға,жемістер салуға,гүл салып  қоюға арналған түрлері бар.

(тақтада көрсетіліп тұрады)

 

4 «Саралау» әдісі арқылы топқа бөлу

1-«Жемістер»

2-«Көкөністер»

3-«Жидектер»

 

Топтарда қандай жұмыс жасайтындығы түсіндіріледі

 

 

 

Сұраққа жауап береді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тыңдалым.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтастыру

4К моделі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тапсырма ойын:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ұ.О.Қ соңы

 

 

 

 

 

 

  5 Сараланған тапсырма :

1-    Көкөністер тобы

Қағазды бүктеп,себетте өру  арқылы жасайды

Мақсаты: Сыни ойлауға қалыптасады.

 

2-    Жемістер тобы

Бастыру әдісі арқылы жемістер мен жидектерді қағаз бетіне сызып,қайшымен қияды

Мақсаты: Қайшыны дұрыс ұстауға үйренеді.

 

3-    Жидектер тобы

Бір реттік қолданылатын заттардан себет жасау. Стаканның сыртын сусын ішетін түтікшемен көмкеру.

Мақсаты:Ұсақ қол маторикасы дамиды,шығармашылық қабілеті артады.

 

6.Педагог жетекшілігімен жүргізілетін ойын: «Кім білгір?»

Шарты:Тақтада көрсетілген жемістерді себетке ,көкөністерді қорапқа салу керек.

 

Мақсаты: Балалардың ойлау-есте сақтау қабілеттері дамиды

 

 

Тікелей бақылау жүргізіледі,сыни ойлайды 

 

 

7. Сергіту сәті (саусақ жаттығуы)

 

 

 

8.Ашық сұрақтар:

«Тәтті алма» әдісі

Балалар бүгін сендер немен таныстындар?

— Себет не үшін қажет екен?

-Себеттер неден жасалады?

-Сендер себетті неден жасадыңдар?

 

Бала үні, Кері байланыс, рефлексия,

Мадақтау.

9. «Отшашу» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

Топта жұмыс жасап,тапсырмаларды орындайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Интербелсенді тақтада орындайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саусақ жаттығуын жасайды

 

 

 

 

Балалар сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.