Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі

Түркістан облысы

Арыс қаласы

Сәкен Сейфуллин атындағы жалпы орта мектебі

Бастауыш пән мұғалімі:

Кадирбекова Жазира Шарипбековна

 

Күні:25.02.2020

Сынып: 1 «Ә»

Сабақтың тақырыбы Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап

1.2.6.1* мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі) ажырату

1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

Сабақтыңмақсаттары Барлығы:Жаңабілімдімеңгереді.

Көбі:Тақырыптытүсініп, тыңдап, жетекшісұрақтарарқылыталқылайды.

Кейбірі: Алғанбілімдіөмірдеқолданаалады.

Жетістіккритерийлері Айтылғансөздер мен сөйлемдердіңкөпшілігіндұрысқайталайалады.

Нақтысөйлеуарқылы, мәселенітүсінгенінкөрсетеалады.

Құндылықтардыдарыту Оқушылардыбір-бірінедегенқұрметкөрсетуінетәрбиелеу.
Пәнаралықбайланыс Өнер, анатілісабағы
АКТ қолданудағдылары бейнеролик
Тілдікқұзыреттілік Пияз-лук
Сабақбарысы
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

Ынтымақтастықатмосферасынқалыптастыру

Ертеңгілікшеңбері

Қолалысып, қәне, біз,

Достасайықбәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдаршеңберге.

Қандайжақсыбіртұру,

Достармененбіржүру!

Қандайжақсыдос болу!

Бір-біріменүштілдеамандасу

-Балаларбізкөңіл-күйіміздіңәрқашанкөтеріңкіболғанынқалаймыз.

Көңіліміздіешқашанкірбің, бұлт

шалмасаекендепойлаймыз.

Аспандағыкүніміз де әрқашанжарқыраптұрсын.

Бірақкүніміздіңбетінбұлтшалыпты.

Күнкөзіненбұлттысейілту

үшінмынабұлттардыңартында

сұрақтарберілген.

Солсұрақтарғажауапбереотырыпкүнімізгекөмектесейік.

1. Әріпдегеніміз не?

2. Дыбыснешегебөлінеді?

3. Әріптіңжазбатүріқайдажазылады?

4. Дыбысдегеніміз не?

5. П дыбысықандайдыбыс?

6. Дауыссыздыбыстардықалайажыратамыз?

7. Қызылтекшеменқандай  дыбыстыбелгілейміз?

8. Ө  қандайдыбыс?

Сабақмақсатыментаныстырыпөту

Топқабөліну

1-топ «Дыбыстар»

2-топ «Буындар»

3-топ «Сөздер»

4- топ «Сөйлем»

 

Шаттықшебері

 

 

 

 

 

 

Сабақтыңортасы

 

 

Жұмбақжасыру

Болса да ащы,

Дәмдіетерасты.

Өседіолжерге,

Тығыпалыпбасты. Пияз

Ойын «Өзүйін тап»

Сөздержазылғанкарточкалардыүйлергеорналастыру.

Қорықпайдыкүштіаңнан
Қорқады тек тышқаннан. (Піл).

Жұптықжұмыс

Сөзқұра, тез құра.

Суреттер, карточкалар
Сергітусәті Әппақболыптаңатты,

Түтiнтiкешығады.

Қарлығаштарқанатын

Самғапбиiкұшады.

Топ-топ, топ басайық,

Жалауданкүнжасайық.

Жаса, жаса алтын күн

Жаса, жасажарқынкүн. (балаларқолдарынсоғады)

Сергітусәтінеарналғанжинақ
Аяқталуы

 

Қызықтытапсырма

Топтықжұмыс

  1. Топ« Дыбыстар»

кітап, кірпі, қолғап, кептерсөздерінедыбыстықталдаужасау.

2 топ « Сөздер»

Топтастыру П әріпі бар сөздерді табу, топтастыру

3 топ «Буын» Адасқанбуындар

4 топ«Сөйлем»Мәтінменжұмыс.

Кітап –адамөміріндемаңыздырөлатқарады. Ол

елді, жердісүюгеталапты, кішіпейілболуға, мейірімділікке, төзімділіккебаулиды.

Кітапты

таза, ұқыпты

ұстаукерек.

Өмірде

ең

жақсыкеңесші-кітап.

 

 

Суреттер, тапсырмалар

Сабақтыңсоңы Өздікжұмыс

Қалыптастырушыбағал

Рефлексия

Бағдаршам

ТүсінбедімСұрағым бар Түсіндім

 

 

 

Бағдаршамтүстері

Дифференциация –

оқушыларғакөбірекқолдаукөрсетуді қалайжоспарлайсыз?

Қабілетіжоғарыоқушыларғақандай

Тапсырмалар

қоюдыжоспарлап

отырсыз?

 

Бағалау – оқушылардыңматериалды

меңгерудеңгейінтексеру

жоспарыңыз?

Пәнаралықбайланыс

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехника

сыныңсақталуы
АКТ
Құндылықтарменбайланыс (тәрбие)

Қолдаукөрсету.

Қабілетіжоғарыоқушылар 

айтылғансөздер мен

сөйлемдердіңкөпшілігін

дұрысқайталайалады.

 

Оқушыларөздеріжасаған

бет-бейнелерінеқарапбір-бірінекөңіл-

күйлерінайтады. (қуанышты, көңілді,

көңілсіз, ашулы)

Өнер, анатілісабағы

Оқушылардыбір-бірінедеген

құрмет

Көрсетуіне

тәрбиелеу.

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.