Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Ф дыбысы менәрпі

Пәні:Сауат ашу

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Күні:

Мектеп: К.Тоқаев атындағы орта мектебі  

Мұғалім:Нурпеисова А.Д                     Сынып: 1 а

Қатысқандар:

Қатыспағандар: 0

Сабақтың тақырыбы Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Ф дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.2.9.2 дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну (ь,ъ таңбалары, ф, в, ц, ч дыбыстары, ё, ю, я қосарлы дыбыстары) және дұрыс оқу

1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу

1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау

1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту

1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою

Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар:дыбыс түрлерін ажырата алады.

Көптеген оқушылар:  сөздерді буындап немесе тұтас оқи алады.

Кейбір оқушылар: дыбыстардың сөздегі қызметін түсінеді.

Бағалау критерийлері Дыбыстардың сөздегі қызметін  түсінеді.

Оқу түрлерін қолданады.

Каллиграфиялық нормаларды сақтап жазады.

Құндылықтарды дарыту Құрмет пен ынтымақтастық.
Пәнаралық байланыс Дүниетану
АКТ қолдану дағдылары Интербелсенді тақта арқылы оқушылардың  көру, есту және тыңдау дағдылары дамиды.
Тілдік құзыреттілік Кейіпкер-персонаж- the personazh.
Бастапқы білім Сөздерді дұрыс айтып, сөйлем құрастыра алады.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

(МК; Ұ) Шаттық шеңбері:

Дөңгеленіп тұрайық,Керегені құрайық.

Уықтар боп иіліп,Шаңыраққа киіліп,

Киіз үйді құрайық.

— Балалар, біздің киіз үйіміздің ішінде қонақ отыр екен. Бұл қонақ сендерге таныс па? Аты кім?

— Алдар көсе кім?

— Алдар көсе – ұлттық кейіпкер. Ендеше кейіпкерсөзін үш тілде айтып көрейікші. Кейіпкер-персонаж- the personazh.

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

ТАЯҚСАЯЗШАЯН        ПИЯЗ            ЗИЯН

ҚБ. Смайликтер арқылы бағалаймын.

Оқу мақсатын таныстыру

Күтілетін нәтижені анықтау

 

 

Шаттық шеңбері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

30 минут

 

 

Қос бүйірін таянып,

Тұратұғын қай әріп?Фф

Қанекей, балалар, бір-бірімізге қарап Ф деп айтып көрейікші.

Фф дыбысы мен әрпін таныту.

Бір құсым бар жаны жоқ,Қанатының саны жоқ.

Кісіге өзі тым жақын, Сөйлесуге дамыл жоқ.Телефон

Дескриптор:

·        Фф дыбысы мен әрпін таниды,әріпті дыбыспен сәйкестендіре алады;

·         Сөзге дыбыстық талдау жасай алады;

ҚБ.   Ауызша мадақтау

№1 Оқылым.Бағандағы сөздерді ,өлеңді оқыту.

Дескриптор:

·        Ф дыбысы бар сөздерді буындап,тұтастай оқиды;

·         — Өлеңнің мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді;

·         Суретпен жұмыс.

—          Балалар, оқулығымыздың 103-бетін ашайық. Суретке назар аударыңдар. Суретте кімді көріп тұрсыңдар?

—          Балаға Ф дыбысынан басталатын ат қояйықшы

—          Осы сурет бойынша Фф дыбысын қатыстыра отырып сөйлем құраңдар.

ҚБ. «Қошемет» көрсету арқылы бағалаймын.

№2.   Мәтінді ары қарай жалғастырыңыздар.

Бірде Қожанасыр келе жатып,жолдан ұялы телефон тауып алды …

Дескриптор:

·         Мәтінді оқып,ары қарай жалғастырады;

·         Жаңа ақпаратты оқиды,талдайды;

Алдаркөсе,Қожанасыр –ұлттық кейіпкерлер. Аңыздарда олар ақылды,әділ,тапқыр,аңғал кейіпкерлер ретінде танылады.

 

 

 

ҚБ.   Ауызша мадақтау

·         «Алдаркөсе мен ұры» туралы мульфильмді еске түсіре отырып,сурет бойынша әңгімелету.

ҚБ:  Жарайсыңдар!

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Жұмбақтар жинағы

 

 

 

 

 

 

 

Сурет, магниттер

 

Оқулық

Сергіту сәті

2 минут

Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады)

Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)

Көктен төмен  әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды)

Сергіту сәтіне арналған жинақ
  Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау. 28-бет

Дескриптор:

·        Сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қойып жазады;

ҚБ: Смайликтер

Саралау тапсырмасы:  Сюжетті суреттер бойынша әңгіме құрастыру.

Оқулық, дәптерлер.

 

Сабақтың соңы

3 минут

 

Рефлексия

Сабақты түсінсеңдер киіз үйдің сықырлауығын жасыл, сұрақтарың болса  сары, мүлде түсінбесеңдер жасыл түспен бояңдар.

 

Киіз үйдің суреті

 

 

 

Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ .Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Фф дыбысы бар сөзге сөйлем құрату. Смайликтер арқылы.

Ауызша мадақтау.

«Басбармақ» әдісі.

«Қошемет» әдісі.

Сергіту сәті

АКТ

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландың? Жоспарыңа қандай өзгерістер енгіздің және неге?

 
Жалпы баға.Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:                                                                          2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады  (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:                                                                         2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анкета

 

Аты-жөніНурпеисова Анар Даулетхановна

Облыс                          Алматы

Аудан                           Қаратал

Қала                             Үштөбе

Мектеп  К.Тоқаев атындағы орта мектеп

Лауазымыбастауыш сынып мұғалімі

Тақырып     Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін?

Ф дыбысы менәрпі.

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.